Mydelniczki – mały, ale ważny element wyposażenia łazienki

Choć mydło w płynie znalazło zastosowanie w większości miejsc publicznych tj. dworce kolejowe, przychodnie czy galerie handlowe, wiele osób nadal posiada w swoich domach tradycyjne mydła w kostkach. Korzystanie z nich często prowadzi do powstawania nieestetycznych osadów na umywalce spowodowanych rozpuszczaniem się tłuszczów i innych substancji. Aby tego zapobiec, warto zaopatrzyć się w mydelniczki, które poza praktycznym zastosowaniem mogą być też ciekawym dodatkiem aranżacyjnym.

Z czego produkuje się mydelniczki?

Do wyrobu mydelniczek wykorzystuje się materiały cechujące się wytrzymałością, łatwością w konserwacji i odpornością na wilgoć. Zalicza się do nich m.in.:

  • ceramika,
  • porcelana,
  • tworzywa sztuczne tj. polistyren czy akryl,
  • szkło,
  • drewno, które nie pęcznieje pod wpływem wody np. bambus.

Przy wyborze konkretnego modelu należy brać pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne. Zgodnie z tą zasadą młodzi rodzice powinni unikać szklanych mydelniczek, gdyż mogą ulec zniszczeniu podczas dziecięcych zabaw.

mydelniczki

Mydelniczki – do wyboru do koloru

Mydelniczki (lazienka-rea.com.pl) są dostępne na rynku w różnych wzorach, barwach i kształtach, więc łatwo znaleźć model, które wpasuje się w estetykę danego wnętrza. W nowoczesnych łazienkach utrzymanych w ciemnych tonacjach najlepiej sprawdzi się mydelniczka posiadająca czarne elementy. Wystój pomieszczeń urządzonych w stylu glamour, świetnie dopełni przezroczysty model wyposażony w pozłacany uchwyt. Natomiast srebrne mydelniczki wpasują się zarówno w tradycyjne, jak i modernistyczne wnętrza.

Praktyczne mydelniczki ścienne

Warto wiedzieć, że oprócz mydelniczek stawianych na umywalce istnieją również modele mocowane do ściany. Są doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy małych łazienek, gdyż pomagają zaoszczędzić więcej miejsca dla przyborów toaletowych. Ponadto wykazują się uniwersalnością, ponieważ można zamontować je w dowolnym miejscu w pobliżu kranu, a także obok kuchennego zlewu czy pod prysznicem. Wówczas nie trzeba się już martwić o to, gdzie odłożyć mydło w czasie kąpieli.